Matrace

STUDENÁ PĚNA PUR

Pěna vyráběná za studena za přítomnosti vody. Při výrobě studené pěny nepoužíváme formaldehyd, ani jiné škodlivé látky. Vyznačuje se vysokou pevností a pružností. Matrace z kvalitní studené pěny jsou tuhé. Významnou vlastností studené pěny je její vzdušnost. Ta je mnohem větší než u běžných PUR pěn. Díky ní matrace snadno odvětrávají absorbovanou vlhkost, čímž omezují výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. Studená pěna má dále díky své pevnosti velmi dlouhou životnost a vynikající ortopedické vlastnosti.

LATEX

Je vyráběn nejmodernější metodou kontinuálního lití, která oproti nejčastěji používanému odlévání latexu do forem zajišťuje stejné vlastnosti matrace na celé ploše. Latex se vyznačuje vysokou měkkostí, která dává zákazníkům velmi příjemný pocit při ležení. Latexové matrace jsou doporučovány odborníky pro své výborné ortopedické vlastnosti. Díky své měkkosti jsou vhodné na polohovací rošty. Současně je latex velmi vzdušný, čímž snadno odvětrává vlhkost, stejně jako studená pěna. latexová pěna je průmyslově užitý latex získaný z kaučukovníků v Indonésii může mít obsah přírodního kaučuku cca 20% (běžná latexová pěna) nebo vyšší obsah kaučuku cca 85-95% (mluvíme o přírodní latexové pěně). Latexová matrace je komfortní, extrémně dlouho trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Není toxická a neohrožuje životní prostředí. Je to 100% přírodní produkt. Latexová pěna má otevřenou strukturu buněk. Umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a je prevencí proti tělesnému pachu ukládajícímu se v matracích. Chová se jako živoucí organismus, který může dýchat. Latexová matrace je velmi flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání (neproleží se), po stlačení (kompresi) se velmi rychle vrací do původního tvaru. Díky této vlastnosti umožňuje volný pohyb bez omezení. Má vysokou antibakteriální odolnost, čímž se stává velmi bezpečným produktem pro děti i dospělé.

LÍNÁ PĚNA

Viscoelastická PUR pěna s tvarovou pamětí. Byla vyvinuta pro kosmický program NASA. Má vyjímečné vlastnosti. Díky efektu pomalého vracení se pěna dokonale přizpůsobí tvaru těla, podrží ho v optimální poloze a svou měkkostí dodá tělu velmi příjemný pocit při ležení. Díky schopnosti buněk líné pěny předávat si navzájem tlakovou energii, rozloží pěna váhu těla plynule na celý povrch těla, což způsobí omezení převracení se během spánku až o 80 %. Tím spánek dostává rozměr skutečné regenerace a odpočinku. Líná pěna také zabraňuje vzniku proleženin u dlouhodobě ležících osob. Díky svým vlastnostem udržuje místa kde nejčastěji vznikají proleženiny trvale v měkké pěně, čímž jim zabraňuje. Matrace z líné pěny byly vyvinuty speciálně pro osoby obzvláště citlivé na otlačení a které trpí bolestmi zad. Jedná se o unikátní pěnu, jejíž tvrdost se mění v závislosti na teplotě. To znamená, že při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy nabízí rovnoměrné rozložení tlaku matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh. Současně se tělo stabilizuje v optimální poloze a méně se otáčí, což přispívá ke klidnému spánku. Viscoelastická pěna zajistí díky své otevřené buněčné struktuře a prodyšnosti velmi příjemné spací klima.

SENDVIČOVÉ MATRACE

Sendvičové matrace kombinují výhody kvalitních PUR pěn nebo tzv. „studených pěn” s flexibilitou latexových desek nebo poddajností viskoelastických pěn.

PRUŽINOVÉ MATRACE

Představují standardní kvalitu lehací plochy. Pružinové matrace s pružinami Bonell představují jednodušší typy, které jsou výhodné především z hlediska ceny. Jsou vhodné tam, kde nejsou speciální požadavky na kvalitu lehací plochy.

Materiály + vysvětlivky

Všechny typy matrací jsou opatřeny snímatelnými potahy.

 • HR studená pěna – pěna vyrobená „studenou technologií” má otevřené vzduchové póry a je prodyšná.
 • Pěna PANTERA – speciální pěna, jejiž vlastnosti jsou srovnatelné z LATEXem.
 • Líná pěna – viscoelastická pěna, která se teplem smršťuje a ideálně tak reaguje na tlak lidského těla.
 • SANAPUR – spaciální prodyšný pružný potahový materiál, odolný mokrému prostředí.
 • PES – polyesterové vlákno.
 • TUHOST matrací: (Nezaměňovat tuhost s nosností!)
  • 1= měkká,
  • 2 = střední,
  • 3 = tuhá,
  • 4 = velmi tuhá.

Nosnost matrací udává maximální váhu zákazníka, při které jsou garantované ortopedické vlastnosti matrace po dobu její životnosti.

Životnost matrací udává dobu po kterou si matrace zachovává svůj ortopedický charakter. Materiál použitý na jádro matrace ztrácí vlivem okolního prostředí své původní vlastnosti. Nejrychleji stárne latex (kvalitní i nekvalitní stejně), který oxiduje, tvrdne a drolí se. Životnost latexových matrací je 10 let. Studená pěna má mnohem delší dobu životnosti. Životnost u ní je 15 let.

AAA

Kategorie Matrace má následující podkategorie:

Počet nalezených produktů: 1