Zavřít X :
Vanas


Nabízíme Vám pěkné dětské postele z masivu a lamina.

V naší nabídce naleznete zvýšenou postel z masivu včetně matrace, roštu a textílie  za velmi přijatelnou cenu. 

Vyhledávání

podrobné hledání

Dřevěný zahradní nábytek

Zahradní dřevěný nábytek je nepostradatelnou součástí sebemenší zahrádky. Vzhledem k tomu, že u něj přijímáme hosty a trávíme chvíle odpočinku, měli bychom jeho výběru věnovat velkou pozornost. Důležité je si rozmyslet jeho umístění v zahradě nabo na terase, rozsah sedací soupravy a neopomenout možnosti uložení nábytku na zimu. Velký výběr umožňuje volit mezi jednoduchymi sestavami, které jsou lehké, snadno přenositelné, případě skládací. Ty ocení především majitelé malých zahrádek, balkónů nebo tam, kde není místo na zimní uskladnění robustních sestav. Naopak ti, kteří potřebují dostatek prostoru pro očekávanou návštěvu, by měli dbát především na pevnost a pohodlí, které nábytek může poskytnout. Správnou volbu dostatečně široké židle, dlouhé lavice a pevného stolu majitelé ocení zvláště při častém užívání.
I výběr materiálu, z kterého je nábytek vyroben, je široký. Většinou je tvoří místní jehličnaté dřeviny, které se snadno opracovávají a díky dostupnosti jsou i cenově přijatelné. Pokud ošetříte zahradní nábytek ze smrku či borovice kvalitním a dostatečným nátěrem hned v počátku jeho užívání, přiblíží se jeho životnost výrobkům z tvrdého dřeva. Ale ani u sestav z dubu či akátu a exotických dřevin by jste neměli jeho ochranu zanedbávat. 

 

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU ZAHRADNÍHO DŘEVĚNÉHO NÁBYTKU

Dřevo je přírodní obnovitelná surovina, která je odjakživa využívána člověkem. Dřevo není ceněno jen pro svůj vzhled a strukturu, ale také pro své jedinečné vlastnosti jako je pružnost, tvárnost, opracovatelnost nebo schopnost přirozené regulace vzdušné vlhkosti. Díky těmto vlastnostem se dřevo i v této době stalo symbolem příjemného a zdravého bydlení. Aby dřevo jako přírodní materiál dlouhodobě plnilo svoji funkci, je potřeba počítat s několika vlivy, které mohou zapříčinit částečné nebo úplné znehodnocení dřeva. Mezi tři největší nepřátelé dřeva patří:

Zvýšená vlhkost

zapříčiňuje vytvoření vzhledových vad jako např. kroucení či praskání dřeva, ale především vytváří ideální prostředí pro napadení dřeva hnilobou, plísněmi nebo dřevokaznými houbami.

 

Sluneční UV záření

zapříčiňuje především uvolňování některých důležitých složek nechráněného dřeva, které jsou ze dřeva "vyplavovány", což následně způsobuje tzv. šednutí dřeva

Škodlivé organismy

mechy, houby nebo řasy se ve dřevě objevují především v místech, kde je dřevo poškozeno a nedostečně ošetřeno. Tyto organismy zpočátku způsobují zamodrání dřeva, postupně však způsobí částečnou nebo úplnou destrukci dřeva.

Abychom všem těmto nežádoucím vlivům předešli, je nutné dřevo dostatečně chránit ochrannými nátěry, které zajistí dlouhodobou ochranu a navíc zvýrazní přirozenou strukturu a vzhled dřeva. Mezi takové nátěry řadíme tzv. lazurovací laky, které ve spojení s ochrannými napouštědly tvoří dlouhodobou a dokonalou ochranu dřeva. Proto jsme pro povrchovou úpravu našeho nábytku zvolili silnovrstvé lazurovací laky anglické firmy JOHNSTONES, které zaručují tu nejvyšší kvalitu povrchové úpravy.

K dlouhodobé spokojenosti s dřevným zahradním nábytkem jsme pro Vás připravili několik pokynů pro ošetřování výrobků:

 1. nábytek doporučujeme umístit na pevnou podložku, čímž se zamezí styku se zemí
 2. pokud se nábytek delší dobu nepoužívá, doporučujeme jej skladovat v šikmé poloze
 3. pokud se nábytek přikrývá, doporučujeme zajistit dobrou cirkulaci vzduchu
 4. v zimě doporučujeme nábytek skladovat v suchém a zastřešeném prostředí
 5. nábytek doporučujeme čistit ekvivalentními čistícími prostředky, které však nesmí obsahovat silná rozpouštědla jako je např. chlor a silné roztoky saponátů
 6. přibližně po 2-5 letech, dle vystavení působení povětrnostních vlivů, doporučujeme plochy ošetřit nátěrem

Jak provést údržbu a renovaci lazurovacími laky JOHNSTONES:

 1. nábytek očistit běžnými neagresivními čistícími prostředky (viz. zmíněno výše)
 2. nábytek jemně přebrousit smirkovým papírem č.150 a vyšší a zbavit prachu
 3. provést 1x nátěr silnovrstvým lazurovacím lakem WoodworksSatin Woodstain - příslušný odstín

Všeobecné zásady pro provedení nátěru:

 1. neprovádět nátěr za zvýšené vzdušné vlhkosti a za vysokých teplot
 2. nevystavovat nevyzrálý nátěr slunci (cca 48 hodin)
 3. každá další vrstva lazury nejen lépe chrání Váš nábytek, ale také ho tvoří tmavším. V případě, že by ztmavení výrobku bylo na závadu, aplikujte při údržbě světlejší odstín lazury
 4. vždy je  lepší nábytek povrchově udržovat než opravovat


 Nejprodávanější zboží
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu